Bądź sobą. Spełniaj marzenia!

Na świecie są osoby, które chcą w życiu osiągnąć coś więcej niż praca na etacie, założenie rodziny i bycie standardową komórką społeczną.
Jeśli już na wstępie czujesz, że to o Tobie czytaj dalej…

Już w szkole uczą nas podporządkowania do panującego systemu. Wpajają nam jak powinno wyglądać życie przykładnego obywatela. Ogólnie nie ma w tym nic złego, jeśli danej osobie to nie przeszkadza i zwyczajnie idzie za tłumem, za tym jak „należy” żyć.

Co jednak z osobami, które mają inne ambicje, marzenia, plany? Zwyczajnie chcą czegoś więcej od życia.

Tacy ludzie często zderzają się z murem otaczającego ich świata.
Napotykają na totalny brak zrozumienia i złą krytykę, no bo jak można chcieć żyć inaczej? Po swojemu, chcieć czegoś co dla większości jest abstrakcją widywaną jedynie w telewizji, gazetach itp. Wtedy słyszymy ” daj sobie spokój i tak ci nie wyjdzie”.

Co wtedy zrobić? Poddać się? Zrezygnować z marzeń, planów ? Moja rada…

Jeśli jesteśmy naprawdę zdeterminowani do tego by osiągać swoje cele MUSIMY być ślepi i głusi na tego typu krytykę, która nie jest dla nas niczym konstruktywnym a jedynie próbą stłamszenia nas.

Jest takie powiedzenie, które ma w sobie dużo racji „z kim przystajesz, takim się stajesz”, idąc tym tropem, najlepsze co możemy dla siebie samych zrobić to otaczać się ludźmi, którzy mają podobne cele do nas samych,
którzy są na podobnym etapie w życiu, którzy kierują się podobnymi wartościami.

Warto też poznawać osoby, które będą dla nas mentorami, które osiągnęły swoje cele i dalej uparcie dążą do tego aby osiągnąć kolejne sukcesy w życiu.

Jeśli otaczasz się ludźmi, którzy tylko narzekają a nie robią nic aby zmienić swoje życie, będą działać na Ciebie jak wampiry energetyczne, dlatego dla własnego dobra utnij takie kontakty a w przypadku rodziny ogranicz do minimum.

Skoncentruj się na sobie i na własnym życiu. Pamiętaj! Życie jest jedno. Nikt go za Ciebie nie przeżyje.

Weź sprawy we własne ręce i miej poczucie, że w pełni odpowiadasz za swoje wybory. Nie daj się złapać w pułapkę cudzych porażek.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *