Jak dorobić sobie do domowego budżetu. Przykłady z życia wzięte.

Wiele osób zastanawia się jak dorobić sobie do domowego budżetu?
Postanowiłam podzielić się własnym pomysłami, które swego czasu wprowadzałam w życie, i z których osobiście byłam bardzo zadowolona jako dodatkowe źródło dochodu.

Wszystkie moje pomysły dotyczą handlu, ponieważ jest to dziedzina, którą uwielbiam od dziecka 🙂

Cały świat opiera się na handlu a rozwinięta technologia sprawia, że nawet nie wychodząc z domu możemy pracować np. kupować i sprzedawać.

Jednym z moich pomysłów jest kupowanie różnych przedmiotów i sprzedawanie ich na allegro, OLX itp. a także grupach sprzedażowych na facebooku.

Oczywiście, aby było to opłacalne, należy mieć porównanie cen i danej branży produktu.

Moje przykłady z życia wzięte…

Luksusowe odzież – nowa lub używana. Na allegro wiele osób sprzedaje niepotrzebne ubrania, które są w bardzo dobrym stanie, wiele jest nowych z metkami. Są to często rzeczy luksusowych światowych marek, które jako nowe w sklepach kosztują krocie. Wiele osób (niestety dla nich) źle zabiera się do wystawiania przedmiotów. Wystawiają słaby opis i bardzo kiepskiej jakości zdjęcia. To wszystko sprawia, że licytacja osiąga niskie ceny z korzyścią dla kupujących w tym m.in. osób które zakupują w celu dalszej odsprzedaży. Wielokrotnie udawało mi się wylicytować na aukcji piękne rzeczy w śmiesznie niskich cenach przykład 1zł. (plus koszt wysyłki) gdzie w dalszej odsprzedaży dzięki dobrej jakości zdjęciom oraz fachowemu opisowi osiągały imponujące ceny. Tym sposobem i niewielkim nakładem własnych środków o wielokroć pomnażałam inwestycję

Kalendarze ze zdjęciami – to był jeden z pomysłów świątecznego dorobienia do budżetu. Wystawiałam oferty kalendarzy ze zdjęciami na allegro typowo pod zamówienie. Ludzie zamawiali kalendarze na prezenty świąteczne dla swoich bliskich. Moja rola głównie skupiała się na stworzeniu dobrej i oryginalnej grafiki tych kalendarzy. Następnie wydrukowaniu zdjęcia nadesłanego przez klienta oraz reszty składowej kalendarza. Wydruk zdjęcia dodatkowo laminowałam, następnie całość bindowałam a w efekcie wychodził bardzo estetyczny i piękny kalendarz na cały rok.

Biżuteria – Sprzedawałam biżuterię, która była bardzo modna. Kupowałam i tworzyłam, jednak najbardziej opłacalne było dla mnie kupowanie gotowej biżuterii w tanich sklepach i sprzedaż w sieci. Kobiety uwielbiają ładne rzeczy a produkt jest wart tyle za ile go wycenimy a przede wszystkim, ile ktoś za niego chce nam zapłacić. Idąc tym tropem wystawiałam
na licytację allegro a ludzie sami decydowali ile są w stanie za dany przedmiot zapłacić.

Promocje marketowe lub sklepowe – Oj, uwielbiam do dziś! Proste, skuteczne a do tego nawet jak zainwestujesz sporo to nie ma opcji, że na tym stracisz. Najważniejsze szukać promocji w marketach lub sklepach, gdzie jest dość długi okres na zwrot towaru. Po „upolowaniu” fajnych okazji kupowałam ile się dało danego produktu. Następnie wystawiałam na sprzedaż w internecie. To czego nie sprzedałam, najzwyczajniej zwracałam do sklepu. Uważam, że jest to najbezpieczniejsza forma inwestycji krótkoterminowej.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *